RAZSTAVNI PROGRAM | Umetnost v Sloveniji 2005-2015
22. december 2015 — 03. april 2016
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#

PERFORMANSI   |   OKROGLE MIZE   |   PREDAVANJI   |   PREDSTAVITVI   |   VIDEOPROJEKCIJE   |   PROJEKCIJE FILMOV V SLOVENSKI KINOTEKI   |   SEMINAR   |   BRALNICA   |   JAVNA VODSTVA   |   PEDAGOŠKI PROGRAMI

 

Na spletni strani je objavljen aktualni program z nekaterimi spremembami. Deloma odstopa od tiskanega vabila ob razstavi.

 

PERFORMANSI

Četrtek, 21. 1. 2016, ob 18.00

Miha Ciglar, Virtualni viri, 2014, +MSUM

 

Ponedeljek, 8. 2. 2016, od 16.00 do 18.00

BridA/Tom Kerševan, Sendi Mango, Jurij Pavlica, Naredi sam / DIY!, 2014, +MSUM

 

Ponedeljek, 8. 2. 2016, ob 20.00

Via Negativa, Sto zdravic, 2015, slovenska premiera, +MSUM

 

Torek, 16. 2. 2016, ob 17:30

Pot spominov in tovarištva, predavateljski performans

predava Dejan Habicht

Pred predavateljskim performansom ob 17:00 vas vljudmo vabimo na predstavitev Infografike 2005–2015 Teje Merhar iz oddelka za dokumentacijo-arhiv MG+MSUM.

 

Torek, 29. 3. 2016, ob 21.00

Luka Prinčič, Razpoke vmesnika III – SILICIJ, 2015, Slovenska kinoteka (Miklošičeva cesta 28)

 

Četrtek, 31. 3. 2016, ob 21.00

Tehnoburleska, Tatovi podob (The Feminal z gosti), Klub Gromka, AKC Metelkova mesto

 

 

OKROGLE MIZE

Četrtek, 28. 1. 2016, ob 18.00

Proizvodnja rezervne armade kulturnih delavcev. »Presežki« kulturne politike 2005–2015, koncept in moderiranje Katja Praznik

 

Sreda, 3. 2. 2016, ob 18.00

Deset let, ki so pretresla Evropo, koncept in moderiranje Anej Korsika

 

Torek, 9. 2. 2016, ob 18.00

Formiranje »scene« za sodobno umetnost – medinstitucionalno sodelovanje,

koncept in moderiranje Vladimir Vidmar

 

Sreda, 24. 2. 2016, ob 18.00

Angažirana arhitektura in urbanizem, koncept in moderiranje Marko Peterlin, Sodelujejo: Polonca Lovšin (Kud Obrat), Anja Planišček (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za arhitekturo), Zala Velkavrh (prostoRož), Ustvarjalna platforma INDE

 

Četrtek, 3. 3. 2016, ob 18.00

Novi performans, koncept in moderiranje Blaž Lukan, Sodelujejo: Bojan Jablanovec, Jaša, Sašo Sedlaček, Irena Tomažin

 

Sreda, 9. 3. 2016, ob 18.00

Rdeče zore in feminizem, koncept Ana Grobler in Ana Čigon, moderiranje Ana Čigon

 

Sreda, 16. 3. 2016, ob 18.00

Oblikovanje kot katalizator sprememb, koncept in moderiranje Cvetka Požar in Maja Vardjan, Sodelujoči: Katarina Dekleva​, Elena Fajt, Jurij Lozič, Tilen Sepič

 

Sreda, 23. 3. 2016, ob 18.00

Tisoč rož na stripovskem travniku, koncept in moderiranje Bojan Albahari, Sodelujoči: Sandi BuchIztok Sitar in Andrej Štular

 

Četrtek, 24. 3. 2016, ob 18.00

Intermedijska umetnost – evolucija, koncept in moderiranje Ida Hiršenfelder, Sodelujoči: ​Luka Prinčič, Polona Tratnik

 

Torek, 29. 3. 2016, ob 18.00

O pedagoškem obratu ... (raziskovalni kolektiv ŠUM v sodelovanju z Moderno galerijo in Društvom Igor Zabel za kulturo in teorijo) Gosti na okrogli mizi: dr. Eva D. Bahovec, filozofinja in red. profesorica na FF UL; mag. Jože Barši, arhitekt, kipar in red. profesor na ALUO UL; dr. Marina Gržinić, filozofinja, znanstvena svetnica na FI ZRC SAZU in red. profesorica na Akademiji za likovno umetnost, Dunaj; akad. slik. Tjaša Pogačar, umetnica, kritičarka, članica Neteorita in soustanoviteljica ter sourednica revije ŠUM; dr. Barbara Rajgelj, pravnica, aktivistka za pravice LGBT-skupine in docentka na FDV UL. Moderacija in izhodišča: mag. um. Jovita Pristovšek, predavateljica na A.V.A., Ljubljana

 

 

PREDAVANJI

Torek, 8. 3. 2016, ob 18.00

Andrej Šprah, Posamezniki in skupnosti v vrtincih posttranzicije: vrhunci slovenskega filma 2005–2015

Uvodno predavanje v filmske projekcije, Slovenska kinoteka (Miklošičeva cesta 28)

 

Petek, 18. 3. 2016, ob 18.00

Dragan Živadinov, Kozmifikacija umetnosti in kulturalizacija računalnika​, seminar +MSUM-a

 

 

SOOČENJE

Torek, 22. 3. 2016, ob 17.00 uri

»Za-slišanje« Marka Pogačnika, Muzej sodobne umetnosti Metelkova, +MSUM. Marka Pogačnika bodo ob njegovem nedavnem imenovanju za »UNESCO Umetnik za mir«  »za-sliševali« kustosi in nekateri mlajši umetniki, katerih dela, ki so uvrščena na razstavo, se nanašajo na projekte skupine OHO: Vesna BukovecJanez Janša in Janez JanšaRoman Uranjek (IRWIN).   

 

 

PREDSTAVITVI

Torek, 16. 2. 2016, ob 17.00

Teja Merhar, Infografika 2005–2015 in oddelek za dokumentacijo-arhiv MG+MSUM

Po predstavitvi vas vljudmo vabimo na predavateljski performans Pot spominov in tovarištva Dejana Habichta ob 17:30.

 

Petek, 18. marec 2016, ob 17.00
Dragan ŽivadinovKozmifikacija umetnosti in kulturizacija računalnikapredavanje v 1. nadstropju +MSUM-a

Sobota, 19. marec, ob 12.00
Dragan Živadinov, vodeni ogled razstav Objektivi in Ikone nevidnega v Kulturnem središču evropskih vesoljskih tehnologij (KSEVT) v Vitanju

 

 

VIDEOPROJEKCIJE

TV oddajniki / Nadzor / Razpadanje podobe

Izbor: Ida Hiršenfelder

Od 3. 2. do 3. 4. 2016, v okviru projekta e-flux video rental (EVR) v pritličju +MSUM-a.

Projekcije izbora desetih videodel videastk in videastov (Sašo Sedlaček, Marko Batista, Robertina Šebjanič, Neven Korda, son:DA & Erinç Seymen, Lenka Djorojević & Neža Jurman & Matej Stupica, Maja Smrekar, Tanja Vujinović, Luka Prinčič, Andrej Škufca), s katerimi smo obogatili e-flux video rental (EVR), projekt umetnikov Antona Vidokleja in Juliete Aranda, ki sta ga avtorja leta 2010 donirala Moderni galeriji. 

 

 

PROJEKCIJE FILMOV V SLOVENSKI KINOTEKI

Miklošičeva cesta 28, Ljubljana

Izbor: Nil Baskar, Jurij Meden (v sodelovanju s Slovensko kinoteko)

19.–20. 2. in 1.–14. 3. 2016; natančni datumi projekcij bodo objavljeni v Kinotečniku in na www.mg-lj.si.

Ljubljana je ljubljena, Matjaž Klopčič, 2005; Otroci, Vlado Škafar, 2009; Gremo mi po svoje, Miha Hočevar, 2010; V deželi medvedov, Nika Autor, 2012; Razredni sovražnik, Rok Biček, 2013; Karpopotnik, Matjaž Ivanišin, 2013; Boles, Špela Čadež, 2013; Kosilo na travi, Viktor & Daria Radić, 2013; Wagon Wheel, Davorin Marc, 2013.

 

SEMINAR

Anja Planišček & študenti Fakultete za arhitekturo v Ljubljani & Djordje Balmazović (Škart)

Februar–marec 2016, Fakulteta za arhitekturo v Ljubljani, +MSUM, druge lokacije

 

 

BRALNICA

Ob razstavi 22. december 2015 — 03. april 2016 smo v knjigarni MSUM pripravili bralni kotiček. 

 

JAVNA VODSTVA

Ob četrtkih ob 17.00.

Prvo javno vodstvo bo imel kurator Igor Španjol, 21. januarja 2016, ob 17.00 uri.

Javnem vodstvu bo sledil zvočni performans Mihe Ciglarja, ob 18.00 uri.

Javno vodstvo, četrtek, 28. 1., ob 17.00:  Igor Španjol

Četrtek, 4. 2., ob 17.00:  Neža KnezProstori nevidnosti, vodstvo prilagojeno za slepe in slabovidne

Ponedeljek, 8. 2., ob 11.00 (v angleščini), ob 13.00, ob 15.00, ob 17.00: Hana Čeferin, Tina Kralj

Četrtek, 11. 2., ob 17.00: Igor Španjol 

Petek, 19. 2., ob 17.00:  Vladimir Vidmar

Četrtek, 3. 3., ob 17.00:  Bojan Albahari (strip)

Četrtek, 10. 3., ob 17.00: Bojana Piškur 

Četrtek, 17. 3., ob 17.00: Adela Železnik slo / ang

Četrtek, 24. 3., ob 17.00: Neža Knez, Prostori nevidnosti, vodstvo prilagojeno za slepe in slabovidne

Četrtek, 31. 3., ob 17.00: zadnje maratonsko vodstvoTeja Merhar, Bojana Piškur, Anja Planišček & Katarina Čakš, Tjaša Pogačar, Igor Španjol, Vladimir Vidmar

 

 

PEDAGOŠKI PROGRAMI

+MSUM: Program za družine in najmlajše

Sreda, 30. 12. 2015, in sobota, 30. 1. 2016, 10.00–11.00

Vozičkanja po sodobni umetnosti, vodstva za starše z otroškimi vozički

 

Sobota, 30. 1. 2016, 16.00–17.30

ART/VRT, delavnica za vse generacije; v sklopu festivala Bobri

 

Ponedeljek, 8. 2. 2016, 10.00–16.00

Studio, prostor za samostojno ustvarjanje in razmislek ter pogovor o umetniških delih na razstavi

 

16.–19. 2. 2016

Počitnice v +MSUM-u, počitniške delavnice za otroke od 6. leta naprej

           

Sobota, 27. 2. 2016, in sobota, 2. 4. 2016, 16.00–17.30

Minimalisti MINIMALISTOM, delavnica za otroke migrantov

 

Torek, 8. 3. 2016, 17.00–18.00

Ženska v sodobni umetnosti, delavnica za vse generacije ob mednarodnem dnevu žena

 

+MSUM: Program za mladostnike

Sreda, 20. 1. 2016, in sreda, 16. 3. 2016, 16.00–18.00

Muzeura, brezplačno vodstvo in pogovor o sodobni umetnosti za srednješolce

 

Februar–marec 2016

Razcep, delavnica pisanja o sodobni umetnosti

V sodelovanju z revijo za kulturne odvisnike ArtFiks

 

Več o pedagoškem programu in programu za organizirane skupine na www.mg-lj.si/izobrazevanje.

 

 

Razstavni program se lahko spreminja, najnovejšo verzijo najdete na tej spletni strani razstave.

 

 

Projekt sta podprla:

          

 

Spremljevalni program so podprli:

          

 

 

 

Muzej sodobne umetnosti Metelkova, Maistrova 3, Ljubljana

Odprto od torka do nedelje od 10. do 18. ure. Zaprto ob ponedeljkih. Vsako prvo nedeljo v mesecu vstop prost.

 

Informacije: 01 2416800, 01 2416825, www.mg-lj.si

 

                       
 
Priporočamo